Ochorenia kĺbov

OSTEOARTRÓZAartroza

O  ARTRÓZE

  • Artróza čiže správne osteoartróza je degeneratívne ochorenia kĺbov , ktoré trápia veľké množstvo ľudí ( takmer 57 % populácie ) .Pri artróze dochádza k strate chrupavky ,pocitu strnulosti , napätia , vŕzganie kĺbu a k postupnej deformácii – to všetko je sprevádzané bolesťami a niekedy aj opuchmi . Môžu zachvátiť akýkoľvek kĺb , ale najčastejšie sú bolesti v bedrách ,kolenách , chrbtici a prstoch .Dnes sa na trhu vyrojili desiatky najrôznejších pripravkov s kĺbovou výživou . Väčšina z nich sú skutočne veľmi kvalitné a obsahujú tie najdôležitejšie látky , ktoré naše kĺby potrebujú pre svoju výživu . Čo už sa však v týchto reklamách nehovorí , je to , že ak je kĺb už nejakým degeneratívnym ochorením naozaj poškodený , tak potom bunky chrupavky nie sú schopné privádzanej látky v dostatočnej miere využívať . Je to podobný stav , ako keď si napríklad predstavíme továreň , ktorá má krásnu novú výrobnú halu , veľa výrobného materiálu , ale sú tam  štrajkujúci robotníci . Ak budeme ďalej dovážať výrobný materiál , tak sa nič nebude diať . My vlastne potrebujeme prinútiť tých našich robotníkov pracovať . A toto umožňuje nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia .

Artróza a pulzná magnetoterapia

osteoartroza

  •  Pulzná magnetoterapia dokáže stimulovať naše tkanivá k väčšej produkcii najrôznejších látok . U chrupavky je to potom vyššia produkcia kolagénu , elastínu a ďalších súčastí chrupavkovitej hmoty . A tým potom môže dochádzať k regenerácii kĺbu, ako aj naozajstnej úľave od  daných problémov .
  • Do 3. stupňa ARTÓZ vrátane,  je regenerácia chrupavky možná , pochopiteľne pri dlhodobom používaní ( min.1 – 2 roky ) .Akonáhle budeme magnetoterapiu pravidelne aplikovať , môže dôjsť aj u ťažkých ochorení k nárastu chrupavky . Samozrejme podmienkou je , aby nejaká chrupavka v tom kĺbe zostala zachovaná .• Pretože následkom regeneračné účinky na bunkovej úrovni , nedochádza k nadmernému vysychanie kĺbového maziva ak úbytku chrupavky , podstatne sa znižuje bolestivosť a tým súvisia aj nižšie dávky nesteroidných antireumatík . Ustupujú opuchy , zlepšuje sa rozsah pohyblivosti , spomaľuje sa ďalšie poškodzovanie kĺbu , zrýchľuje sa chôdza a zmierňuje sa pocit nestability .

CIEĽ APLIKÁCIE pulznej magnetoterapie

Zmierniť bolesť , podporiť regeneračné pochody a predísť implantácii endoprotézy .

Spôsob aplikácie :

• Používajte univerzálny skladací  aplikátor  na bedrách, na malé či veľké kĺby a na oblasť bedrovej chrbtice – kvôli tlmeniu bedrove klbybolestivého signálu prikladajte aj na miechu

Odporúčané programy:

• Režim , , REGENERÁCIA “ alebo , , PROTI BOLESTI „Odporúčaný počet denných expozícií  20 – 40 minút 1 – 3x denne
Približná doba liečby:

  • Artróza I.stupňa – pol roka až 1 rok
  •  Artróza II.stupňa – 1 až 2 roky
  •  Artróza III.stupňa- 1,5 až 3 roky

Samozrejme krátke prerušenie liečby nevadí , aplikácia by  mala byť súčasťou bežnej dennej rutiny , napríklad počas sledovania televízie .

[cta id=“1933″]

Comments are closed.

  • Kto sme?

    Spoločnosť LUGAPROFIT s.r.o. prichádza na slovenský trh vybudovať sieť BIOCENTIER ZDRAVÝ ČLOVEK v rámci celého Slovenska. Naše BIOCENTRÁ sú zamerané na diagnostiku a liečbu pre všetkých ľudí, bez ohľadu na spoločenské , sociálne, národnostné postavenie v pohodlí svojich domovov.

Skúsenosti našich pacientov