Čo je to ARTRÓZA

Artróza čiže správne osteoartróza je degeneratívne ochorenia kĺbov, ktoré trápia veľké množstvo ľudí (takmer 57 % populácie). Pri artróze dochádza k strate chrupavky, pocitu strnulosti, napätia, vŕzganie kĺbu a k postupnej deformácii – to všetko je sprevádzané bolesťami a niekedy aj opuchmi.
Môžu zachvátiť akýkoľvek kĺb, ale najčastejšie sú bolesti v bedrách, kolenách, chrbtici a prstoch. Dnes sa na trhu vyrojili desiatky najrôznejších pripravkov s kĺbovou výživou. Väčšina z nich sú skutočne veľmi kvalitné a obsahujú tie najdôležitejšie látky, ktoré naše kĺby potrebujú pre svoju výživu.

 

 

 

Artróza a pulzná magnetoterapia

Pulzná magnetoterapia dokáže stimulovať naše tkanivá k väčšej produkcii najrôznejších látok. U chrupavky je to potom vyššia produkcia kolagénu, elastínu a ďalších súčastí chrupavkovitej hmoty. A tým potom môže dochádzať k regenerácii kĺbu, ako aj naozajstnej úľave od daných problémov.

 

Do 3. stupňa ARTÓZ vrátane, je regenerácia chrupavky možná , pochopiteľne pri dlhodobom používaní (min.1 – 2 roky). Akonáhle budeme magnetoterapiu pravidelne aplikovať, môže dôjsť aj u ťažkých ochorení k nárastu chrupavky. Samozrejme podmienkou je, aby nejaká chrupavka v tom kĺbe zostala zachovaná.

 

Pretože následkom regeneračné účinky na bunkovej úrovni, nedochádza k nadmernému vysychanie kĺbového maziva ak úbytku chrupavky, podstatne sa znižuje bolestivosť a tým súvisia aj nižšie dávky nesteroidných antireumatík. Ustupujú opuchy, zlepšuje sa rozsah pohyblivosti, spomaľuje sa ďalšie poškodzovanie kĺbu, zrýchľuje sa chôdza a zmierňuje sa pocit nestability.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spôsob aplikácie

Používajte univerzálny skladací aplikátor na bedrách, na malé či veľké kĺby a na oblasť bedrovej chrbtice – kvôli tlmeniu bedrove klbybolestivého signálu prikladajte aj na miechu

 

Odporúčané programy:

  • Režim , , REGENERÁCIA “ alebo , , PROTI BOLESTI „Odporúčaný počet denných expozícií 20 – 40 minút 1 – 3x denne

 

Približná doba liečby:

  • Artróza I.stupňa – pol roka až 1 rok
  • Artróza II.stupňa – 1 až 2 roky
  • Artróza III.stupňa- 1,5 až 3 roky

 

Zdieľať web