Čo je to ateroskleróza ?

Kôrnatenie ciev – alebo arterioskleróza je stav, keď tuky a iné substancie, ktoré krv prenáša vytvára usadeniny v stenách tepien, tzv. „pláty“. Ak sa usadeniny zväčšujú, prietok krvi niektorými cievami sa zmenšuje, a môže prísť až k ich úplnému uzatvoreniu.

Veľký problém nastáva, keď kôrnatejú cievy, ktoré zásobujú krvou srdcový sval – tzv. vencové tepny srdca alebo koronárne tepny. Vtedy hovoríme o ischemickej chorobe srdca, ktorá je najzávažnejšou príčinou srdcových problémov, akými sú záchvaty angíny pektoris a srdcový infarkt.

Srdcovo-cievne ochorenia a pulzná magnetoterapia

Aplikácia pulznej magnetoterapie vedie k roztiahnutiu kapilár a tým k zlepšeniu prekrvenia v mieste expozície, čím sa normalizuje systémový krvný tlak. Protizápalové pôsobenie na cievne steny znižuje ukladanie cholesterolu a lipidových zlúčenín a podporuje ich vstrebávanie. To zlepšuje elasticitu ciev, znižuje riziko vzniku cievnej nepriechodnosti a následného infarktu. Zlepšenie prekrvenia mozgu predchádza cievnym mozgovým príhodám, zlepšuje kognitívne funkcie a tiež kvalitu spánku. Pri dlhodobej aplikácii magnetoterapie je v mnohých prípadoch možné po dohode s ošetrujúcim lekárom znížiť dávkovanie liekov, alebo dokonca vysadiť niektoré lieky, hlavne antihypertenziva.Odporúčaný počet denných procedúr:Režim regenerácia 1-3x denne 30-45 min.

Zdieľať web