Čo je to osterporózia

Osteoporóza je metabolická kostná choroba, ktorá sa prejavuje rednutím kostného tkaniva. V kostiach sa vytvárajú póry, dochádza k úbytku vápnika a iných minerálov. Príčinou môže byť podvýživa, nedostatok pohybu, vek alebo menopauza. Prejavuje sa bolesťami chrbta, ľahkou lámavosťou kostí, zmenšenie telesnej výšky, menšeou pohyblivosťou a vytvorením hrbu (kyfóza).


OSTEOPORÓZA A PULZNÁ MAGNETOTERAPIA

Liečba pulznou magnetoterapiou je u osteoporózy plne indikovaná. Väčšinou nebýva v organizme ani tak nedostatok vápnika, ako skôr býva zvýšená aktivita tzv. osteoklastov, čo je jeden typ buniek v kosti, ktorý kosť neustále odbúrava. Druhý typ buniek /osteoblasty/ ju naopak neustále buduje. Obidva typy týchto buniek by mali byť v rovnováhe, samozrejme v závislosti na fyzickej aktivite nášho organizmu. Pri osteoporóze je rovnováha týchto dejov určitým spôsobom poškodená a posunutá v neprospech tej stavby kosti, to znamená, že dochádza k úbytku kostného tkaniva. Magnetoterapia dokáže stimulovať oba typy buniek k harmonickej aktivite a tým samozrejme aj k výstavbe silnej kostnej štruktúry. Odporúča sa aplikovať magnetoterapiu nielen na ohrozené dlhé kosti, kĺby a chrbticu, ale tiež na oblasť prištítnych teliesok (vpredu na krku), ktoré regulujú metabolizmus vápnika v tele. Tým dosiahneme zlepšenie tvorby kostného minerálu a prevenciu patologických zlomenín.

Spôsob aplikácie

  • Odporúča sa aplikovať magnetoterapiu nielen na ohrozené dlhé kosti, kĺby a chrbticu, ale tiež na oblasť prištítnych teliesok (vpredu na krku), ktorá regulujú metabolizmus vápnika v tele. Tým dosiahneme zlepšenie tvorby kostného minerálu a prevencia patologických zlomenín.


Odporúčané programy:

  • Režim „REGENERÁCIA“


Odporúčaný počet denných expozícií

  • 20 – 30 minút, 2 x denne


Zdieľať web