Parkinsonova choroba

je neurologické ochorenie, ktoré je charakterizované tromi hlavnými príznakmi – tras, svalová stuhnutosť a zníženie pohyblivosti. Ochorenie spôsobuje nedostatok dopamínu (špecifický nervový prenášač) v mozgu, prejavuje sa zlou chôdzou a koordináciou pohybov, triaškou a svalovou stuhnutosťou. Začiatok ochorenia je väčšinou nenápadný a obvykle netypický. Ide predovšetkým o bolesti ramien, pocit  ťažoby v nohách, pocit straty výkonnosti, poruchy spánku, zápchu, tichý a monotónny hlas. Pacient niekedy popisuje zhoršenie písma, depresie, zhoršenie sexuálnych funkcií a pod.  Až neskôr, a to za niekoľko mesiacov alebo rokov, sa objavujú už zmienené tri základné príznaky. Neznamená to, že všetky tri príznaky sa musia vyskytovať u všetkých pacientov alebo že všetky tri príznaky sa začínajú naraz. Dokonca aj v priebehu vývoja ochorenia u jedného pacienta sa môže charakter a miera problémov meniť. Ochorenie sa vyskytuje zvyčajne po 50. roku života a výskyt je približne 1 pacient na 1000 obyvateľov. Po 60. roku života sa výskyt zvyšuje na počet približne 1 pacient na 100 obyvateľov.

Pulzná magnetoterapia a Parkinsonova choroba.

Magnetoterapia stimuluje nervové bunky k zvýšeniu produkcie dopamínu a tým významne zlepšuje všetky parametre choroby. Znižuje svalovú stuhnutosť a parkinsonovský trast, zlepšuje chôdzu, koordináciu pohybov a jemnú motoriku. V klinickej štúdii po 3 mesačnej liečbe malo 96% pacientov zlepšenie stavu, a zníženie triašky rúk.

Kde aplikovať: oblasť chrbtice a hlavy

Vyberte si magnetoterapeutický prístroj a začnite ihneď s aplikáciou magnetoterapie
Už za niekoľko hodín môžete mať magnetoterapeutický prístroj u Vás doma, alebo kdekoľvek, kde ho potrebujete a začať ho používať.

ZISTIŤ O LIEČBE VIAC