Čo je to ARTRÓZA?

Artróza čiže správne osteoartróza je degeneratívne ochorenia kĺbov, ktoré trápia veľké množstvo ľudí (takmer 57 % populácie). Pri artróze dochádza k strate chrupavky, pocitu strnulosti, napätia, vŕzganie kĺbu a k postupnej deformácii – to všetko je sprevádzané bolesťami a niekedy aj opuchmi.
Môžu zachvátiť akýkoľvek kĺb, ale najčastejšie sú bolesti v bedrách, kolenách, chrbtici a prstoch. Dnes sa na trhu vyrojili desiatky najrôznejších pripravkov s kĺbovou výživou. Väčšina z nich sú skutočne veľmi kvalitné a obsahujú tie najdôležitejšie látky, ktoré naše kĺby potrebujú pre svoju výživu.

Čo už sa však v týchto reklamách nehovorí, je to, že ak je kĺb už nejakým degeneratívnym ochorením naozaj poškodený, tak potom bunky chrupavky nie sú schopné privádzanej látky v dostatočnej miere využívať. Je to podobný stav, ako keď si napríklad predstavíme továreň, ktorá má krásnu novú výrobnú halu, veľa výrobného materiálu, ale sú tam štrajkujúci robotníci. Ak budeme ďalej dovážať výrobný materiál, tak sa nič nebude diať. My vlastne potrebujeme prinútiť tých našich robotníkov pracovať. A toto umožňuje nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia.

Artróza a pulzná magnetoterapia

Pulzná magnetoterapia dokáže stimulovať naše tkanivá k väčšej produkcii najrôznejších látok. U chrupavky je to potom vyššia produkcia kolagénu, elastínu a ďalších súčastí chrupavkovitej hmoty. A tým potom môže dochádzať k regenerácii kĺbu, ako aj naozajstnej úľave od daných problémov. Do 3. stupňa ARTÓZ vrátane, je regenerácia chrupavky možná , pochopiteľne pri dlhodobom používaní (min.1 – 2 roky). Akonáhle budeme magnetoterapiu pravidelne aplikovať, môže dôjsť aj u ťažkých ochorení k nárastu chrupavky. Samozrejme podmienkou je, aby nejaká chrupavka v tom kĺbe zostala zachovaná. Pretože následkom regeneračných účinkov na bunkovej úrovni, nedochádza k nadmernému vysychanie kĺbového maziva a k úbytku chrupavky, podstatne sa znižuje bolestivosť a tým súvisia aj nižšie dávky nesteroidných antireumatík. Ustupujú opuchy, zlepšuje sa rozsah pohyblivosti, spomaľuje sa ďalšie poškodzovanie kĺbu, zrýchľuje sa chôdza a zmierňuje sa pocit nestability.

Cieľom aplikácie je zmierniť bolesť, podporiť regeneračné pochody a predísť implantácii endoprotézy.

Spôsob aplikácie

Používajte univerzálny skladací aplikátor na bedrách, na malé či veľké kĺby a na oblasť bedrovej chrbtice – kvôli tlmeniu bedrove klbybolestivého signálu prikladajte aj na miechu.

Odporúčané programy:

  • Režim „REGENERÁCIA “ alebo „PROTI BOLESTI“ Odporúčaný počet denných expozícií 20 – 40 minút 1 – 3x denne.

Približná doba liečby:

  • Artróza I.stupňa – pol roka až 1 rok.
  • Artróza II.stupňa – 1 až 2 roky.
  • Artróza III.stupňa- 1,5 až 3 roky.

Krátke prerušenie  nevadí , aplikácia by mala byť súčasťou bežnej dennej rutiny , napríklad počas sledovania televízie.